FORGOT YOUR DETAILS?

GLUTENSİZ TÜRKİYE – ANTALYA

by / Cumartesi, 23 Mayıs 2015 / Published in Glutensiz Türkiye Turu

GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesi kapsamında Gluten Duyarlılığı ve Çölyak farkındalığı için 1750 km yapacak olan Hakan Pekzorlu Ankara’dan yola çıktı ve 3.durağı olan Antalya’ya 20 Mayıs Çarşamba günü ulaştı.

Antalya karşılama ve etkinlik organizasyonunun ev sahipliğini Batı Akdeniz Çölyak Derneği yaptı.

Batı Akdeniz Çölyak Derneği Başkanı Sn. Sülbiye Şahinler’in önderliğinde Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte açılış konuşmalarının hemen ardından kendisi de aynı zamanda Çölyak hastası olan Sn. Dr. Şahin Gümrü Çölyak hastalığı hakkında bilgi verdi. Sonrasında Diyetisyen Fatma Eylül Şenol “Glutensiz Diyet ve Diyetin Psikolojik Etkileri” adlı konuşması ile katılımcılara bilgiler verdiler.

Antalya deniz manzarası eşliğinde Glutensiz A’da 216 tarafından Schar ürünleri ile yapılan glutensiz kokteyl yapıldı. Katılımcılar glutensiz ikramları alırken bir yandan da Yaşam Akademi Derneği Lokomotif Brand Ritim Grubu Konseri ile keyifli dakikalar geçirdi.

Halk Sağlığı kurumu yetkilileri ile Çölyak dernek yönetim kurulu ve üyeleri, NUSTİL-Schar firma yetkilileri ve konukların katılımıyla düzenlenen seminer, kokteyl ve konserin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı GLUTENSİZ TÜRKİYE Yürüyüş kafilesini karşıladı. Meydanda bando takımının çaldığı şarkılarla dans edilerek GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesi kutlandı.

Antalya 5M Migros ve Lara 3M Migros’ta da GLUTENSİZ TÜRKİYE Standında broşür dağıtılarak ve bilgilendirmeler yaparak projenin amacı olan Çölyak ve Gluten Duyarlılığı duyurulmasında önemli adımlar atılmış oldu.

Antalya Migros GLUTENSİZ TÜRKİYE Aktivitesi

Invalid Displayed Gallery

Çölyak ve Gluten Duyarlılığı Semineri

Lokomotif Brand Ritim Grubu Konseri

Glutensiz Kokteyl – Schar-Glutensiz A’da 216

GLUTENSİZ TÜRKİYE Yürüyüşü

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı ve GLUTENSİZ TÜRKİYE Cumhuriyet Meydanı

 

TOP