FORGOT YOUR DETAILS?

GLUTENSİZ TÜRKİYE – BALIKESİR

by / Salı, 02 Haziran 2015 / Published in Glutensiz Türkiye Turu

GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesi kapsamında Gluten Duyarlılığı ve Çölyak farkındalığı için 1750 km yapacak olan Hakan Pekzorlu Ankara’dan yola çıktı ve 6.durağı olan Balıkesir’e 31 Mayıs Pazar günü ulaştı.

Balıkesir karşılama ve etkinlik organizasyonunun ev sahipliğini Balıkesir Karesi Belediyesi ve Onhann Otel’i yaptı.

Onhann Otel’inde Nustil Ürün Müdürü Meltem Şimşek’in moderatörlüğünde Çölyak ve Gluten Duyarlılığı semineri düzenlendi. Açılış konuşmalarını Nustil Kurumsal Müşteri Yöneticisi Ebru Erdoğan’ın ardından, Glutensiz A’da 216 yetkilisi Tülin Taşören Ünal yaptı. Nustil Ürün Müdürü Meltem Şimşek Çölyak ve Gluten Duyarlılığı hakkında bilgiler verdi. Seminer sırasında Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Mürsel Sabancı’ya Biocard testi yapıldı. Testin ardından emeği geçenlere plaket takdim edildi. Glutensiz A’da 216 Şefinin hazırlamış olduğu glutensiz ikramlara geçildi.

Seminer sonrasında Onhann Otel çıkışında katılımcılar Belediye Bando Takımı’nın süprizi ile karşılaştı. Güzel bir müzik dinletisinin ardından Karesi Belediyesi’nin önünde toplanılarak, Belediye Mehter Takımı ve Bissa Bisikletliler ekibi, çölyak hastaları ve Balıkesir halkı ile birlikte Milli Kuvvetler Caddesi üzerinden GLUTENSİZ TÜRKİYE yürüyüşü yapıldı. Oldukça dikkat çeken, etkileyici yürüyüşün ardından Ali Hikmet Paşa Meydanında basın açıklaması yapıldı.

Karesi Belediyesi, NUSTİL-Schar firma yetkilileri, Balıkesir halkının katılımıyla seminer, kokteylin ardından yürüyüş ile etkinlik sona erdi.

Etkinlik sonunda Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Mürsel Sabancı Nustil ve Glutensiz A’da 216 yetkililerini makamında ağırladı ve Balıkesir’de Çölyak Derneği kurulacağı, çölyak hastalarına ürün bağışı yapacağı ve Balıkesir’de toplu tarama yapacağı sözü verdi.

1. GLUTENSİZ TÜRKİYE Seminer

Invalid Displayed Gallery

2. Glutensiz Yemek Atölyesi

3. Karesi Belediyesi Bando Takımı

4. Karesi Belediyesi Mehter Takımı

5.Bisiklet Grupları – Bissa Bisiklet

6. GLUTENSİZ TÜRKİYE Yürüyüşü

7. Balıkesir ve Yaylada AVM

8. Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı Makamı

Bir cevap yazın

TOP