FORGOT YOUR DETAILS?

GLUTENSİZ TÜRKİYE BURSA

by / Perşembe, 18 Haziran 2015 / Published in Glutensiz Türkiye Turu

GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesi kapsamında Gluten Duyarlılığı ve Çölyak farkındalığı için 1750 km yapacak olan Hakan Pekzorlu Ankara’dan 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü’nde yola çıkmıştı ve 7.durağı olan Bursa’ya 3 Haziran Çarşamba günü ulaştı. Bursa’da Hakan Pekzorlu’yu karşılama ve etkinlik organizasyonunun ev sahipliğini Bursa Çölyakla Yaşam Derneği yaptı.

Teyyare Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminerin açılış konuşmasını Bursa Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Sn. Yusuf Altay yaptı. Hemen ardından Bursa Vali Yardımcısı Sn. Samet Ercoşkun’a, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Atilla Ödün’ de konuşmalarını yaptıktan sonra Çölyak ve Gluten Duyarlılığı konulu uzman akademisyenlerin olduğu panele geçildi.

Oturum Başkanlıklarını Prof. Dr. Tanju Başarır ÖZKAN ve DÇ. DR. Fatih ÜNAL’ın yaptığı panelde Dr. Taner ÖZGÜR  “ Çölyak Hastalığı Tanı ve Çoçuklarda Çölyak Hastalığı”,  Prof.Dr. Murat KIYICI “Erişkinlerde Çölyak”,  Diyetisyen Volkan ÖZKAYA “ Çölyak Hastalığında Diyetin Önemi”, Prof. Dr. Suna TANELİ ise hastalığın psikolojik yönü konusunda bilgilendirmeler yaptı.

Seminer sonrası Glutensiz A’da 216 tarafından Schar ürünleri ile yapılan glutensiz kokteyl ile birlikte Schar ürünleri de tadıldı. Etkinliğe Çölyak dernek yönetim kurulu ve üyeleri, NUSTİL-Schar firma yetkilileri ve Denizli’deki Çölyak ve Gluten Duyarlılığı rahatsızlığı olanlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve Yerel Yönetimler’in de diğer şehirlerde olduğu gibi Bursa etkinliği de oldukça verimli ve keyifli geçti.

Gün sonunda Bursa Nilüfer Migros’da GLUTENSİZ TÜRKİYE Standında broşür dağıtılarak ve bilgilendirmeler yaparak projenin amacı olan Çölyak ve Gluten Duyarlılığı duyurulmasında önemli adımlar atılmış oldu.

GLUTENSİZ TÜRKİYE Seminer

Invalid Displayed Gallery

Glutensiz İkramlıklar

GLUTENSİZ TÜRKİYE Yürüyüşü

GLUTENSİZ TÜRKİYE Migros Aktivitesi

 

Bir cevap yazın

TOP