FORGOT YOUR DETAILS?

GLUTENSİZ TÜRKİYE – DENİZLİ

by / Perşembe, 28 Mayıs 2015 / Published in Glutensiz Türkiye Turu

GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesi kapsamında Gluten Duyarlılığı ve Çölyak farkındalığı için 1750 km yapacak olan Hakan Pekzorlu Ankara’dan 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü’nde yola çıkmıştı ve 4.durağı olan Denizli’ye 24 Mayıs Pazar günü ulaştı. Denizli’de Hakan Pekzorlu’yu karşılama ve etkinlik organizasyonunun ev sahipliğini Denizli Çölyak Derneği yaptı.

Denizli Üçgen Kavşağı’nda bisiklet derneği ile Hakan Pekzorlu karşılandıktan sonra Valilik önüne gelinerek Atatürk büstüne çelenk konuldu. Renkli görüntülere de sahne olan yürüyüşte vatandaşlara Çölyak ve Gluten Duyarlılığı konusunda bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Yoğun katılımcı ile Belediye binasının önüne gelinerek harika bir müzik dinletisi gerçekleştirildi. Sonrasında Esnaf Sarayı Toplantı Salonu’na geçilerek düzenlenmiş olan seminerde Denizli Çölyak Derneği Başkanı Sn. Türkan Gülsevin Satır ve Nustil/Schar Genel Müdürü Sn. Özgür Erdoğan’ın açılış konuşmasının ardından Sn. Dr. Halil Kocamaz Gluten Duyarlılığı ve Çölyak hastalığı konusunda bilgilendirmeler yaptı.

GLUTENSİZ TÜRKİYE Denizli etkinliğine Denizli Milletvekili Sn. Mehmet Yüksel, Denizli Halk Sağlığı Müdürü Sn. Veli Kılınçarslan, Merkezefendi Kaymakamı Sn. Şükrü Görücü ve Eski Halk Sağlığı Müdürü olan şuan Mediklinik Hastaneleri Mesul Müdürü Sn. Dr. Mahmut Tekin de katılımlarıyla destek verdi.

Glutensiz A’da 216 tarafından Schar ürünleri ile yapılan glutensiz kokteyl ile birlikte Schar ürünleri de tadıldı. Etkinliğe Çölyak dernek yönetim kurulu ve üyeleri, NUSTİL-Schar firma yetkilileri ve Denizli’deki Çölyak ve Gluten Duyarlılığı rahatsızlığı olanlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve Yerel Yönetimler’in de diğer şehirlerde olduğu gibi Denizli etkinliği de oldukça verimli ve keyifli geçti.

Gün sonunda Denizli Forum AVM’deki Migros’da GLUTENSİZ TÜRKİYE Standında broşür dağıtılarak ve bilgilendirmeler yaparak projenin amacı olan Çölyak ve Gluten Duyarlılığı duyurulmasında önemli adımlar atılmış oldu.

Bisiklet Grupları ile Karşılama

Denizli Valiliği Önü İstiklal Marşı ve Çelenk Bırakma

GLUTENSİZ TÜRKİYE Yürüyüşü

Denizli Belediyesi

Halat Çekme Yarışması

GLUTENSİZ TÜRKİYE Seminer

Denizli Migros Aktivitesi

Bir cevap yazın

TOP