FORGOT YOUR DETAILS?

GLUTENSİZ TÜRKİYE – ESKİŞEHİR

by / Perşembe, 14 Mayıs 2015 / Published in Glutensiz Türkiye Turu

GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesi kapsamında Gluten Duyarlılığı ve Çölyak farkındalığı için 1750 km yapacak olan Hakan Pekzorlu Ankara’dan yola çıktı ve 2.durağı olan Eskişehir’e 13 Mayıs Çarşamba günü ulaştı.

Eskişehir karşılama ve etkinlik organizasyonunun ev sahipliğini Eskişehir Çölyakla Yaşam Derneği yaptı.

Çölyak Derneği Başkanı Sn. Hicran Niron’un önderliğinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Doç.Dr. Makbule EREN “ Çölyakın Dünü, Bugünü ve Yarını” adlı sunumunun hemen ardından Dyt.Anıl Çiğdem Uyğur – Glutensiz Beslenme hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

Etkinliğe kamu yetkilileri, sağlık profesyonelleri, dernek yönetim kurulu ve üyeleri, NUSTİL-Schar firma yetkilileri ve konukların katılımıyla düzenlenen seminerin ardından Odunpazarı Meydan’da basın açıklaması yapıldı. Atatürk Bulvarı boyunca düzenlenen GLUTENSİZ TÜRKİYE yürüyüşüne aynı zamanda Eskişehir’deki Bisiklet grupları eşlik etti.

Vişnelik Migros önünde kurulan GLUTENSİZ TÜRKİYE Standında broşür dağıtılarak ve bilgilendirmeler yaparak projenin amacı olan Çölyak ve Gluten Duyarlılığı duyurulmasında önemli adımlar atılmış oldu.

GLUTENSİZ TÜRKİYE – Seminer

GLUTENSİZ TÜRKİYE Yürüyüşü

GLUTENSİZ TÜRKİYE Bisiklet Grupları

TOP