FORGOT YOUR DETAILS?

GLUTENSİZ TÜRKİYE İSTANBUL (Ataşehir Anfi Tiyatro)

by / Perşembe, 18 Haziran 2015 / Published in Glutensiz Türkiye Turu

GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesinin İstanbul ayağında birçok etkinlik ile final yapıldı. En son organizasyon ise 14 Haziran Pazar günü Ataşehir Belediyesi ev sahipliğinde Ataşehir Anfi Tiyatro’da yapılan şenlik havasında olan etkinlikti.

Schar standları, GLUTENSİZ TÜRKİYE süslemeleri ve Glutensiz A’da 216 çadırları ile etkinlik alanı harika bir eğlence alanına döndü. Katılımcılar çimlerde uzanarak hem tüm haftanın yorgunluğunu attılar hem de İzmir’deki etkinlikte de yalnız bırakmayan Mikrop Hikmet’in keyifli sunumu ile eğlendiler.

Şenlik havasında geçen kutlamalarda AG Tasarım ile çocuklar resim workshopu ile elleriyle GLUTENSİZ TÜRKİYE resimleri çizdiler. Sonrasında Beşik Kültür Sanat Grubu’nun halk oyunları gösterisi ile katılımcılar hep birlikte davul zurna eşliğinde halay çektiler.

Glutensiz A’da 216 Şefi Hasan Bayalan sahne ortasına oturup katılımcıları da etrafına toplayarak sıra gecesi şeklinde çiğköfte yaptılar. Mikrop Hikmet’in de şarkılarıyla etkinliğe katılan herkes hem şarkılar, türküler söylediler hem de glutensiz çiğöftenin tadına baktılar.

Ataşehir etkinliğine sadece İstanbul’lular katılmadı. Balıkesir Karesi Belediyesi’nin katkılarıyla Balıkesir’de yaşayan çölyaklılar da eğlenceye katılarak, şenlikteki diğer katılımcılarla sohbetler ettiler kaynaştılar.

En renkli sahnelerden biri de GLUTENSİZ TÜRKİYE balonlarını uçurmaktı. Herkes toplanarak sahnede aynı anda balonları gökyüzüne bıraktılar.

Etkinlikte Schar ürünlerinden dağıtılarak Glutensiz A’da 216’nın Schar ürünlerinden yaptığı lezzetli glutensiz ikramlıklarını dağıttılar.

Katılan herkes gün sonunda toplu ekip fotosu çekilerek güne veda ettiler.

GLUTENSİZ TÜRKİYE Ataşehir Anfi Tiyatro

Karesi Belediyesi’nin Desteği ile gelen Balıkesir Çölyakla Yaşam Derneği Üyeleri

AG Tasarım ile Çocukların Resim Workshop’u

Beşik Kültür Sanat Grubu’nun Halk Oyunları Ekibi

Glutensiz Yemek Atölyesi

GLUTENSİZ TÜRKİYE Balonunu uçurduk

Bir cevap yazın

TOP