FORGOT YOUR DETAILS?

GLUTENSİZ TÜRKİYE – İZMİR

by / Salı, 02 Haziran 2015 / Published in Glutensiz Türkiye Turu

GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesi kapsamında Gluten Duyarlılığı ve Çölyak farkındalığı için 1750 km yapacak olan Hakan Pekzorlu Ankara’dan yola çıktı ve 5.durağı olan İzmir’e 29 Mayıs Cuma günü ulaştı.

Hakan Pekzorlu’yu Perşembe Akşamı Bisikletçileri, Ege Pedal Spor Kulübü ve Bisikletli Trafik Polisleri’nin karşılaması ile seminer alanına geçildi.

Ege Çölyakla Yaşam Derneği üyelerinden Sn. Vahdet Yanık’ın önderliğinde Uğur Mumcu Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte açılışı İzmir’in sevilen sanatçısı Mikrop Hikmet’in eğlenceli sunumu ile ödüllü yarışma düzenlendi. Yarışmaya katılan 5 kişiye Schar ürünlerinden oluşan hediye paketleri verildi. Yarışmanın ardından Nustil Ürün Müdürü Meltem Şimşek’in moderatörlüğünde Vahdet Yanık’ın açılış konuşması ile birlikte Gluten Duyarlılığı ve Çölyak hastalığı hakkında bilgiler verdi. Hemen ardından Nustil Kurumsal Müşteri Yöneticisi Ebru Erdoğan ile Glutensiz A’da 216 Yetkilisi Tülin Taşören Ünal açılış konuşmalarını yaptı.

Seminer ve açılış konuşmalarının ardından projede emeği geçenlere plaketleri takdim edildikten sonra Glutensiz A’da 216’nın Şefi Hasan Bayalan Glutensiz Yemek Atölyesi’nde glutensiz yemek yapımıyla ilgili tarifler ve püf noktaları paylaştı. Seyircilerin eşliğinde Glutensiz Çiğköfte yapıldı. Katılımcılar daha sonra Glutensiz A’da 216’nın Schar ürünleri ile yapmış olduğu lezzetli glutensiz ikramlardan aldılar.

Çölyak dernek üyeleri, NUSTİL-Schar firma yetkilileri ve konukların katılımıyla düzenlenen seminer, kokteylin ardından glutensiz pasta kesimi ile etkinlik sona erdi.

1. Bisiklet Grupları Karşılaması (Perşembe Akşamı Bisikletçileri, Ege Pedal Spor Kulübü ve Bisikletli Trafik)Polisleri

Invalid Displayed Gallery

2. Hakan Pekzorlu Halk Karşılaması

3 GLUTENSİZ TÜRKİYE Semineri

4. Glutensiz Yemek Atölyesi

5. Glutensiz Pasta Kesimi

6. Mikrop Hikmet ile Ödüllü Yarışma

 

Bir cevap yazın

TOP