FORGOT YOUR DETAILS?

GLUTENSİZ TÜRKİYE – 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü ANKARA

by / Perşembe, 14 Mayıs 2015 / Published in Glutensiz Türkiye Turu

GLUTENSİZ TÜRKİYE Projesi kapsamında Gluten Duyarlılığı ve Çölyak farkındalığı için 1750 km yapacak olan Hakan Pekzorlu Ankara’dan yola çıktı. Hareket tarihi 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü olarak belirlenen etkinliğin açılışı Ankara’da olurken ev sahipliğini de Ankara Çölyak Derneği gerçekleştirdi.

Çölyak Derneği Başkanı Sn. Şebnem Ercebeci Çınar’ın önderliğinde düzenlenen açılış etkinliği Milli Kütüphane’de Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı yetkilileri, sağlık profesyonelleri, dernek yönetim kurulu ve üyeleri, NUSTİL-Schar firma yetkilileri ve konukların katılımıyla seminer düzenlendi. Prof. Dr. Gülden Köksal “ Ömür Boyu Glutensiz Diyet” adlı sunumundan sonra Doç. Dr. Işılay Nadir “Çölyak ve Gluten Duyarlılığı” adlı konuşması ile katılımcıları bilgilendirdi.

Seminer sonrası Glutensiz A’da 216’nın Schar ürünleri ile hazırlamış olduğu glutensiz ikramlardan sonra Anıtkabir ziyareti gerçekleşti. Resmi çelenk bırakma töreninden sonra Tandoğan’dan Kızılay Meydanı’na GLUTENSİZ TÜRKİYE yürüyüşü gerçekleşti. Bisiklet gruplarının da oldukça kalabalık bisiklet sürüşünün de ardından Kızılay Meydanı’nda GLUTENSİZ TÜRKİYE balonları uçurularak farkındalık sağlandı.

GLUTENSİZ TÜRKİYE – Seminer

GLUTENSİZ TÜRKİYE – Anıtkabir

GLUTENSİZ TÜRKİYE Yürüyüşü

GLUTENSİZ TÜRKİYE Bisiklet Grupları

GLUTENSİZ TÜRKİYE ANKARA Final

Bir cevap yazın

TOP