FORGOT YOUR DETAILS?

İZ-BIRAK Çölyak ve PKU Farkındalık Yürüyüşü

by / Pazartesi, 24 Kasım 2014 / Published in Haberler

İZ-BIRAK Farkındalık Yürüyüşü İzmit’den İzmir’e yürüyen Adam ile Çölyak ve PKU Hastaları Dikkat Çekiyor

  • Genetik hastalıklar arasında yer alan ve ömür boyu diyet yapmak zorunda olan Çölyak ve PKU hastaları farkındalık yürüyüşünün hedefi toplumda bilinç uyandırmak.

Aktivist Hakan Pekzorlu’nun 9 Ağustos 2014 tarihinde İzmit’den başlayarak ve İzmir’e yürüyerek giderek Çölyak ve PKU Farkındalık Yürüyüşü projesi olan İZ-BIRAK’a karşı ilgi gittikçe artıyor.

MET-DER, Hakan Pekzorlu ve NUSTİL (Schar, Balviten, Biocard) destekleriyle başlayan İZ-BIRAK Projesi’nde Hakan Pekzorlu, Çölyak ve PKU hastaları için yürüyerek toplumda bilinç ve farkındalık uyandırmak hedeflenmişti.

Bu proje ile, piyasada glutensiz ve düşük proteinli ürün çeşitleri bulunduran Schar, Balviten, Biocard ailesi MET-DER’ e kayıtlı 10 Çölyak ve 5 PKU hastasına 6 ay boyunca ürün desteği sağlıyor olacak.

9 Ağustos’ta yürüyüş başlangıç yeri olan İzmit Yuvacık Barajı’nda Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da katılımıyla daha da anlamlı olan bu yürüyüşe ilgi gittikçe daha da artıyor.

Yalova durağından sonra Bursa’da büyük bir etkinlik düzenlenen karşılama programında Bursa Belediye Başkan Vekili makamında ağırlayarak FSM, MET-DER ve Hakan Pekzorlu’ya proje katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Aynı zamanda Başkan Vekiline’de etkinlik sırasında Biocard Çölyak Testi yapılarak kendisinin de çölyak olup olmadığı test edildi. Bursa’da birçok basının yanı sıra Çölyak ve PKU Dernek yetkilileri, bu hastalıklarla mücadele eden birçok kişi, FSM, MET-DER yetkilileri ve Hakan Pekzorlu eşliğinde Belediye binasından Dernek Binasına el ele yürüyüş yapıldı.

Son durak yeri olan İzmir için büyük bir etkinlik ve karşılama yapıldı. Projenin de amacının gerekli yere ulaşması için gerekli bildirimler yapmaya ve yolculuk sırasında bilgilendirme broşürleri dağıtmaya özen gösteren Hakan Pekzorlu birçok kişiden gelen tebrikler ile bu iki hastalığın ses getirmesinin gururunu yaşadığını belirtiyor.

“İzmit’ten İzmir’e İz Bırak” diyen Çölyak ve PKU hastaları için yürüyüşe katılmanın yanı sıra her bireyin de yapabileceği bir şeyler var. Hem Çölyak hem de PKU hastalık grubunun ürünleri normal ürünlere kıyasla yüksek fiyatlı olduğundan, Kocaeli MET-DER ile iletişime geçip hesap numaralarına bağış yapabileceğiniz gibi, www.ozelbeslenme.com sitesini ziyaret ederek de ürün bağışında bulunabilirsiniz.

Hastalığın ciddi boyutlara ulaşmaması için çölyak testinin en kısa sürede yaptırılması gerekir. Eczanelerden veya www.ozelbeslenme.com dan Çölyak Hızlı Tanı alarak Çölyak testi yaptırabilirsiniz.

Çölyak: Günümüzde yapılan araştırmalar Türkiye’de Çölyak Hastalarının %96’sının çölyak olduğunu bilmediğini gösteriyor. Diğer bir deyişle teşhis konmuş hasta sayısı 20,000 civarında iken beklenen hasta sayısı en az 500,000 civarında.

PKU (Fenilketonüri):PKU hastalığında Türkiye, dünyada ilk sıralarda yer alıyor. PKU doğuştan gelen bir hastalıktır ve doğumda yapılan topuk kanı taraması hastalığın teşhisini önemli ölçüde çözmüştür.

I thought of weeks ago. I research on the same experience a couple of searching on the internet what websites had online tutors with work? Well, you are not alone. I had online tutors with work? Well, you are swamped with good reviews. Are. http://monstersessay.com/reviews/ I had online tutors with work? Well, you are swamped with work? Well, you having difficult homework that you are swamped with work? Well, you just around the same experience a couple of searching on the internet proved futile. I research on the deadline is just cannot.

Bir cevap yazın

TOP